-6°C bezchmurnie

Wystawa starych fotografii z Nasielska

Kiedy: 2017-03-15 , godzina: 10:00 | Gdzie: Szkoła "Pod Fiołkami" w Nasielsku

Ponad 200 fotografii zgromadził Pan Tomasz Krasoń od mieszkańców Nasielska. Pan Tomasz jest społecznikiem, miłośnikiem historii Nasielska. Mimo tego, że od ponad 25 lat mieszka w USA, często odwiedza swoją rodzinę w Nasielsku i organizuje różne patriotyczno-historyczne wydarzenia. Pan Tomasz prowadzi swój profil na Facebooku, w którym dzieli się ze wszystkimi swoimi wiadomościami, znaleziskami czy fotografiami. Wydał parę publikacji, ufundował tablicę pamiątkową dla kapitana Sochaczewskiego i sierżanta Kapusty w centrum Nasielska. Kolekcjoner antyków związanych z historią Polski. Jednym z ostatnich jego projektów było zbieranie materiałów fotograficznych i opowieści od mieszkańców Nasielska. Spędził nad tym wiele tygodni w Polsce, czego wynikiem jest obecnie wystawa fotograficzna "Nasielsk wczoraj i dziś". Wystawa odebrana bardzo dobrze zarówno wśród mieszkańców Nasielska jak i innych miłośników historii.

 

Wystawa miała swoje miejsce już w Kościele Św. Wojciecha, potem została przeniesiona na parę dni do Nasielskiego Ośrodka Kultury, a obecnie można ją oglądać w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Pod Fiołkami", ul. Ogrodowa 9.

 

Polecamy Profil Pana Tomka. Na którym pisze on: "Myślę, że razem tworzymy tu coś unikalnego, będąc rozproszeni po świecie powracamy do miejsca z którego pochodzimy. Coś nas tu ciągnie. Ta miłość do rodzinnego miasta bywa czasami trudna, ma swe " górki i dołki", ale trwa."

https://www.facebook.com/tomasz.krason.73  

Wystawa starych fotografii z Nasielska komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-nowydwor.pl