-6°C bezchmurnie

Wernisaż wystawy Jerzego Kłoczko

Kiedy: 2015-01-16 , godzina: 18:00 | Gdzie: Nowodworski Ośrodek Kultury

Po raz trzeci w galerii ŁĄCZNIK w Nowodworskim Ośrodku Kultury gościć będziemy znanego pomiechowskiego malarza Pana Jerzego Kłoczko.

Wystawę jego prac zatytułowaną "po prostu ŻYCIE"  będzie można oglądać w naszej galerii od 16 stycznia 2015 r. Spotkanie z artystą i wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 16 stycznia 2015 r. o godzinie 18.00, już dzisiaj serdecznie na nie Państwa  zapraszamy.

 

Jerzy Kłoczko urodził się w 1941 roku w Brześciu nad Bugiem. Mając szesnaście lat przekroczył ówczesną granicę między Związkiem Radzieckim i Polską i podróżując po naszym kraju szukał swego miejsca na Ziemi. Osiadł w Rejowcu Fabrycznym, w Liceum im. Stefana Czarneckiego w Chełmie zdał maturę. Wybierał się na architekturę, ale brak dwóch punktów ,oraz tzw. zrządzenie losu spowodowało, że jako najstarszy syn w rodzinie musiał zarobić na jej utrzymanie. Pracował na kolei, w reklamie, był operatorem ciężkich maszyn budowlanych, aby jako człowiek w średnim wieku skończyć na bezrobociu. Mimo różnych zawirowań życiowych Jerzy Kłoczko, od 14 roku życia kiedy to po raz pierwszy wziął pędzel do ręki, nigdy się już z nim nie rozstawał. Jak sam o sobie mówi jest malarzem-samoukiem. Jego prace można było oglądać w różnych miejscach na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Od 16 stycznia bieżącego roku będzie je można zobaczyć na trzeciej wystawie w galerii „Łącznik” w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Poprzednie 2011 r -"NASTROJE", 2012 r. "ŚWIAT(ŁO) wokół nas".

Wernisaż wystawy Jerzego Kłoczko komentarze opinie

  • gość 2016-06-08 22:58:31

    Jestem dawnym kolega Jerzego Kłoczko, niestety straciłem kontakt, jeśli jest to mozliwe to proszę o przekazanie mu mojego adresu z prośbą o kontakt. Leszek Głowacki leszek@l-glowacki.pl

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-nowydwor.pl