-5°C śnieg

Wataha w podróży! Gospoda pod globusem gościła Agatę i Diunę

Kiedy: 2015-09-16 , godzina: 19:00 | Gdzie: Siedzinb LOT 3 Rzek

Uczestnicy spotkań podróżniczych organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Trzech Rzek i Zajazd Magnolia z Pomiechówka przeżyli nie lada gratkę. Tym razem kierunkiem wyprawy były niesamowite HIMALAJE.

 

Może nie byłoby to aż tak duże osiągnięcie gdyby nie wiele niespotykanych a wiążących się z tą wyprawą elementów. A głównym z nich było to, że jednym z trzech uczestników podróży była DIUNA . Diuna to wilczak czechosłowacki! Jak opowiadała Agata Włodarczyk , która wraz z Przemkiem Bucharowskim odbyła tą niesamowitą podróż, Diuna dwa razy uratowała im życie. Pies ostrzegł ich przed urwiskiem zakończonym wodospadem oraz dzięki spowodowaniu obrażeń Agaty zmusił do szybszego zejścia z gór, gdzie w następnych dniach przetoczył się monsun zabijający setki ludzi.

 

Wspaniałe przeżycia, przyjaźń z czworonogiem, piękne, zapierające dech w piersiach widoki. To wszystko uczestnicy spotkania w Gospodzie pod globusem mogli doświadczyć zagłębiając się w opowieści Agaty urozmaicone prezentacją multimedialną.

 

Nasza dzielna trójka przez 55 dni przeszła 500 km. i osiągnęła wysokość 4380 m. n.p.m. Odwiedzili 12 dolin himalajskich i pokonując ponad 63 km przewyższenia.

 

Warto wspomnieć, że Agata i Przemek zostali wyróżnieni nagrodą podróżniczą "Travellery" organizowaną przez National Geographic. Ze zdobytych doświadczeń powstała także książka "Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach."

 

Foto z podróży z prywatnego archiwum uczestników wyprawy.

Wataha w podróży! Gospoda pod globusem gościła Agatę i Diunę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-nowydwor.pl