-6°C bezchmurnie

Relacja z zawodów
TYGRYS CUP VI

| Gdzie: Zespół Szkół w Twierdzy Modlin

„Tygrys Cup” jest turniejem dyscypliny sztuki walki Taekwon-do organizowanym przez Nowodworski Klub Sportów Walki „Bastion”. Udział w zawodach biorą dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Celem zawodów jest stworzenie warunków do rywalizacji w konkurencjach Taewon-do, wyłonienie najlepszych zawodników oraz przygotowanie młodych adeptów do udziału w imprezach o wyższej randze.

 

W grudniu odbyła się już szósta edycja tej imprezy. Wystartowało w niej 50 młodych zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach układów formalnych, technik specjalnych (kopnięcia z wyskoku w tarczę) oraz walk. W układach niezwyciężony pozostał faworyt – Karol Gutkowski, który jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Warszawy i Mistrzostw Mazowsza. Na uwagę w konkurencji technik specjalnych zasługuje Kacper Gębala. Mimo iż nie należy do chłopców o najwyższym wzroście, dobrze radzi sobie z rywalizacją z wysokimi zawodnikami. Łącząc wysoki wyskok z techniką kopnięć, Kacper zawsze staje na podium tej kategorii.

 

Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja walk. Dzieci walczyły w ochraniaczach na głowę, tułów, ręce i nogi, w asyście profesjonalnych sędziów. Jedyną różnicą od profesjonalnych walk na zawodach Taekwon-do był przepis, że dzieci nie mogą uderzać w głowę. Do tej konkurencji walk zgłosiło się tylu zawodników, że konieczne okazało się podzielenie ich na cztery kategorie wagowe.

 

Sędziowie mają zadanie obserwować wszystkich zawodników i na koniec imprezy wręczają dwa największe wyróżnienia: dla najlepszego zawodnika oraz wyróżnienie za najlepszą walkę. Podczas tej edycji najwięcej emocji wzbudziła walka Mikołaja Huty oraz Fabiana Dąbkowskiego. Natomiast najlepszym zawodnikiem został Grzegorz Sadowski, który to samo wyróżnienie otrzymał w 2013 r.

 

Kolejna edycja turnieju planowana jest w maju.

 

Tekst i foto: Nowodworski Klub Sportów Walki „Bastion”

www.bastionklub.pl

Relacja z zawodów
TYGRYS CUP VI komentarze opinie

  • gość 2015-01-07 17:09:38

    Tygrysy dały czadu ;-)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-nowydwor.pl