-6°C bezchmurnie

Mateusz Gawęda Trio

Kiedy: 2017-03-22 , godzina: 19:00 | Gdzie: Nowodworski Ośrodek Kultury

Nowodworskie Spotkania Jazzowe "Overnight Tales". Mateusz Gawęda Trio

Muzycy MATEUSZ GAWĘDA  TRIO.

Zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty "Overnight Tales".
Album Overnight Tales to debiut tria prowadzonego przez jednego z najciekawszych młodych polskich pianistów jazzowych. W muzyce Mateusz Gawęda Trio w przemyślany i wysmakowany sposób spotyka się jazzowa tradycja i współczesność. Inspiracje tym co w historii gatunku najpiękniejsze idą w parze z młodym, wizjonerskim spojrzeniem i niebanalnymi umiejętnościami warsztatowymi.

Obok lidera – laureata prestiżowych festiwali, znanego słuchaczom między innymi z zespołów Cracow Jazz Collective, Silberman Trio / Quintet / Sextet czy PeGaPoFo – trio tworzą kontrabasista - Alan Wykpisz, występujący także z High Definition Quartet czy Vehemence Quartet oraz perkusista -Grzegorz Pałka.

Mateusz Gawęda – pomimo młodego wieku to jeden z najbardziej kreatywnych twórców na polskiej scenie jazzowej. Urodzony w 1990 roku pianista i kompozytor, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu dr Joachima Mencla. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany podczas tak prestiżowych imprez jak: festiwal Jazz Nad Odrą, Krokus Jazz Festiwal czy festiwal Jazz Juniors.
Współtworzy zespoły Cracow Jazz Collective, PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, DRAG, Silberman Trio/Quintet/Sextet. Na koncie ma kilka znakomitych albumów i współprace z tak znaczącymi postaciami jazzu jak: Billy Hart, Gianni Gebbia, Rosario Giuliani, Ralph Alessi, Albert Beger, Janusz Muniak, Jacek Kochan, Maciej Obara i wielu innych.

Alan Wykpisz – jeden z najmocniej wyróżniających się kontrabasistów młodej polskiej sceny jazzowej. Wszechstronny instrumentalista obdarzony wspaniałym feelingiem i muzykalnością. Jest członkiem najciekawszych projektów, które w przeciągu ostatnich kilku lat pojawiły się w naszym kraju: High Definition Quartet, Vehemence Quartet oraz łączącego jazz z rapem Eskubei i Tomek Nowak Quartet.

Grzegorz Pałka – niezwykle uzdolniony perkusista młodego pokolenia. Pochodzi z rodziny o bardzo bogatych tradycjach muzycznych. Współpracuje z najciekawszymi muzykami krajowej sceny. Określany jest jedną z największych nadziei polskiego jazzu.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1A

22 marca 2017r. , godz. 19.00
Wstęp Wolny

Mateusz Gawęda Trio komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-nowydwor.pl