1°C bezchmurnie

Jarmarki świąteczne czas zacząć

| Gdzie: Nowodworski Ośrodek Kultury

Przed Świętami Bożonarodzeniowymi utarła się już tradycja organizowania jarmarków, na których można nabyć ozdoby i prezenty świąteczne zrobione własnoręcznie przez ich twórców. Nie ma tu kiczu z Chin, czy tandetnej produkcji fabrycznej. Każdy produkt jest efektem pomysłu i zdolności manualnej artysty.

 

Dzisiaj w Nowodworskim Ośrodku Kultury, by zaprezentować swoje dzieła przybyło 20 wystawców - na tyle tylko pozwoliła wielkość przeznaczonego na targi pomieszczenia. Były pięknie zdobione bombki, dekoracje stołów i drzwi, bransoletki, korale i wisiorki. Nie zabrakło wełnianych misi czy kapciuszków dla najmłodszych. Drewniane  mikołaje i bałwanki strugane na miejscu pięknie uśmiechały się do odwiedzających. Można było wyszyć na miejscu haft z imieniem na ręczniku, czapce Mikołaja czy innym przyniesionym tekstyliu. Wspaniałe pierniczki Marysi kusiły swoim wyglądem. 

 

Nad czasem dzieci czuwały Panie z NOKu, które przyszykowały stół pełen materiałów niezbędnych do stworzenia przez maluchy unikalnych bombek, które zakładano na stojąca w holu galerii łącznik choinkę. Były także 2 filmy dla dzieci.

 

Jeśli nie udało się Państwu przybyć dzisiaj do Nowodworskiego Ośrodka Kultury, a propozycja zakupu oryginalnych prezentów i ozdób przypadła komuś z czytelników do gustu, to zapraszamy jutro na Art Bazar do Pomiechówka a 13 grudnia do Nasielskiego Ośrodka Kultury.

Jarmarki świąteczne czas zacząć komentarze opinie

  • gość 2014-12-12 22:08:46

    Szkoda tylko, że piszecie o wybranych osobach, a o reszcie ani słowa. Nie ładnie. O kilku zapomnieliście. Nie ładnie, oj nie ładnie. A może po prostu zabrakło wam wiedzy jakie to rękodzieło wykonują i co państwu zaprezentowali? Albo się pisze o wszystkim, albo o niczym.

  • Redakcja 2014-12-15 12:07:37

    Nikt nie został wymieniony z nazwiska, więc gdzie pisanie "o wybranych osobach"? Żadna firma nie była wymieniona, zatem nie widzę faworyzacji czy pokrzywdzenia artykułem kogokolwiek.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-nowydwor.pl