1°C bezchmurnie

Fundacja Media 3.0 uczy młodzież programowania

Apki.org to pierwsza w Polsce darmowa interaktywna platforma do nauki programowania. Stworzyła ją Fundacja Media 3.0, aby dać szansę młodym ludziom, zwłaszcza z mniejszych miejscowości na zdobycie dobrego zawodu i ciekawej pracy.
Python, Ruby, JavaScript, C# - już teraz możesz samodzielnie nauczyć się programować w kilku nowoczesnych językach. W dodatku zupełnie bezpłatnie. 
Umiejętność programowania staje się jednym z wymogów zmieniającego się rynku pracy. Już teraz na polskim rynku brakuje ok. 50 tys. programistów. Co więcej, znajomość podstaw programowania zaczyna być kluczową kompetencją również w zawodach niezwiązanych bezpośrednio z informatyką. 
- Stąd wziął się właśnie pomysł na stworzenie platformy. Chociaż jest sporo fajnych zagranicznych serwisów do nauki programowania, apki.org to pierwsza interaktywna platforma w języku polskim. Dodatkowo oferująca naukę zupełnie bezpłatnie. Chociaż w zamierzeniu platforma była kierowana przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z opinii na forum wiemy, że korzystają z niej osoby w różnym wieku. Sporo jest również takich, które myślą o zmianie zawodu – mówi Beata Matuszek z Fundacji Media 3.0 - Korzystanie z platformy jest całkowicie bezpłatne, oprócz możliwości korzystania z kursów, tutoriali wideo i innych materiałów edukacyjnych, do dyspozycji użytkowników jest stałe wsparcie mentorów - programistów Fundacji - mówi Beata Matuszek. 
 - Wybraliśmy te języki, ponieważ to aktualnie najbardziej popularne języki programowania, które pozwalają przyszłym programistom na szybki rozwój i dobre zarobki. Kursy przygotowywane są w taki sposób, żeby poradziła sobie zarówno osoba, która nie miała styczności z programowaniem; te, które już programują mogą zrealizować kurs na wyższym poziomie zaawansowania – mówi Jakub Król, programista Fundacji Media 3.0 – To tak naprawdę dopiero początek. Zamierzamy naszą platformę ciągle rozwijać o kolejne języki i poziomy zaawansowania kursów – mówi Jakub Król.
- Wiele zawdzięczamy też naszym partnerom, np. Hackerearth, organizacji z Idnii, która udostępniła nam API, pozwalające uruchomić kod programistyczny bezpośrednio w przeglądarce. Dzięki temu platforma nie wymaga instalacji na komputerze, więc można się zalogować w szkole, pracy lub w domu, kiedy mamy chwilę wolnego czasu. Wykorzystaliśmy też  serwis Github. Stawiamy na to rozwiązanie, bo chcemy zachęcić młodych ludzi, żeby zakładali konta na tym serwisie, bo coraz więcej firm wymaga takiego portfolio od kandydatów na pracowników – dodaje Beata Matuszek. 
http://www.youtube.com/watch?v=-8kMLZJh0SUFundacja Media 3.0 uczy młodzież programowania komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-nowydwor.pl