-6°C bezchmurnie

„Chory na bluesa” Czosnów

| Gdzie: OSP w Czosnowie

7 listopada to kolejny rozśpiewany wieczór w Sali OSP w Czosnowie w ramach projektu unijnego „Luz Blues”. Tym razem prosto z Torunia przybył Sławomir Wierzcholski ze swoim zespołem NOCNA ZMIANA BLUESA. W skład zespołu poza liderem wchodzą Panowie: Marek Dąbrowski, Piotr Dąbrowski, Witek Jąkalski i Grzegorz Minicz.

 

Sławomir Wierzcholski jest z wykształcenia prawnikiem a z zamiłowania wokalistą, harmonijkarzem, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Przez rok mieszkał w USA gdzie zgłębiał tajniki bluesa bywając w klubach muzycznych Chicago i jako wolny słuchacz na wydziale jazzu na Uniwersytecie Indiana w Bloomington. Grupę Nocna Zmiana Bluesa założył w roku 1982.

 

W Czosnowie zespół wystąpił z inicjatywy aktorki-piosenkarki Jolanty Litwin-Sarzyńskiej, która od wielu lat przyjaźni się z liderem Nocnej Zmiany Bluesa. Ponad setka mieszkańców gminy, ale i goście spoza powiatu mieli możliwość dać się porwać bluesowym rytmom. Kto chciał ten wstał z krzeseł i tańczył przy przyjaznych dla ucha melodiach. Czas koncertu z przerwą kawową sięgnął dwóch godzin. Pani Sarzyńska wsparła swoim głosem muzyków w paru utworach ukazując tym gościom, co jeszcze jej nie znali swoją ”joplinowską” duszę. Wszyscy wychodzili zadowoleni, że można było w takim kameralnym miejscu zorganizować koncert takiej polskiej sławy jak Nocna Zmiana Bluesa.

Czekamy na kolejne edycje spotkań z „LUZ BLUESem” w Czosnowie.

 

Nocna Zmiana Bluesa i Jolanta Litwin-Sarzyńska - Ja i Bobby McGee.

„Chory na bluesa” Czosnów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się